31

Ekim
2014

WhatsApp’ın Yeni Özellikleri

Yazar: tatli
Kategori: Genel
whatsapp

Geçtiğimiz aylarda gayet yüksek bir bedel karşılığında Facebook grubu tarafından satın alınan Whatsapp’a nasıl yeniliklerin ilave edileceği büyük bir merak konusuydu. Her geçen gün biraz daha yaygınlaşan ve resmi sonuçlara göre 600 milyon aktif kullanıcıya ulaşmayı başaran anlık mesajlaşma hizmeti olan Whatsapp’ın bu el değişikliğiyle farklı özelliklere kavuşacağı teknoloji dünyasında fazlasıyla kullanılır bir hal almayı başarmıştı.

Whatsapp’ın bu denli büyük bir yatırımın ardından devredilmesi, Facebook firmasının Whatsapp üzerinde ciddi yatırımlar yapacağına dair yorumların artmasına imkan tanıdı. Hali hazırda firma halen Whatsapp uygulaması üzerinde ciddi değişikliklere gitmiş değil. Yapılan sızıntı haberler doğrultusunda bu tarz bir değişimin gündemde olduğunu söylemek oldukça mümkün. Whatsapp, kendisine rakip olarak çıkan mesajlaşma hizmetlerine karşın halen tercih edilebilir bir pozisyonda. Bu unvanı koruyabilmek adına da sesli konuşma hizmeti sunmayı hedefliyor. Bu doğrultuda Hangouts, Viber gibi sesli sohbete imkan tanıyan uygulamaların da pazar payından kendine pay çıkarmayı hedefliyor.

whatsapp

Tüm bu gelişmelerin yanı sıra Whatsapp’ın bu konuşmayı kaydedebilme imkanı sunması hukuki açıdan sıkıntılar doğurabilecek gibi duruyor. Zira Amerika Birleşik Devletleri’nde iki tarafında rızası olmadan ses kaydı yapılmasının legal karşılanmadığı bilinen bir gerçek. Birçok ülkede de iki tarafın rızası şart koşuluyor. Kısacası Whatsapp’ın sunacağı bu imkanın hukuki düzen çerçevesinde pek mümkün olduğunu söylemek doğru olmaz.

Bir önceki yazımız olan Samsung Laptop Avrupa'dan Çekiliyor başlıklı makalemizde avrupa, çekiliyor ve laptop hakkında bilgiler verilmektedir.

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misin?

© Tüm Hakları Saklıdır - Tatlı Tarifleri
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.