23

Eylül
2015

Sony Xperia Z3 Bize Neler Sunuyor

Yazar: tatli
Kategori: Genel
z3

Akıllı telefon sektörünün son senelerde yaşadığı radikal değişim, en çok biz teknoloji severlere yaradı diyebilirim. Sektöre neredeyse bütün teknoloji firmalarının entegre olması ile beraber rekabet piyasasında gözle görülür bir hareketlenme ve son derece büyük gelişmeler yaşanıyor. Sony, bu sektöre dahil olabilmek için büyük çabalar ortaya koydu ve Xperia Z2 ile bu çalışmalarının karşılığını aldı.

Sony Xperia Z2’nin yarattığı olumlu etki devam ederken, Sony Xperia Z3’ü piyasaya sürme hazırlığına girişti. Xperia Z2’den kesin çizgiler ile ayrılmayan bu telefonun başarılı bir satış adetine ulaşması ise zor değil. Xperia Z3 modeli, Snapdragon 801 işlemcinin 2.5 GHz’lık modelini kullanıyor. Bu sayede Xperia Z2’ye göre daha randımanlı bir akıllı telefonu yaratmanın haklı gururunu yaşarken, bir yandan da 3 GB RAM ile android işletim sisteminin eksikliklerini ortadan kaldırıyor.

Sony Xperia Z3’ün kamera anlamında da büyük değişiklikler yaptığını söylemek zor. Xperia Z2 ile aynı tabanda üretilen kameranın, yazılım tabanlı çalışmalar eşliğinde kumlanma gibi kronik sorunları ortadan kaldırdığı gözlemleniyor. 720p’de 120 FPS video kaydı yapmayı başaran kamera, daha üst düzey çekimlerde FPS konusunda rakiplerinin gerisinde kalmıyor. Kullandığı 3100 mAH’lik batarya her ne kadar kağıt üstünde Xperia Z2’nin gerisinde kalmış gibi gözükse de esasında daha uzun bir akıllı telefon kullanma deneyimi sunmayı başarıyor.

Bir önceki yazımız olan Erkek Güneş Gözlükleri başlıklı makalemizde erkek aksesuar, erkek güneş gözlükleri ve erkeklere özel güneş gözlükleri hakkında bilgiler verilmektedir.

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misin?

© Tüm Hakları Saklıdır - Tatlı Tarifleri
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.