29

Eylül
2014

Samsung Laptop Avrupa’dan Çekiliyor

Yazar: tatli
Kategori: Genel
samsung

Samsung’un teknoloji dünyasında adından sıkça söz ettiren bir teknoloji devi olduğunu söylemek mümkün. Her geçtiğimiz gün teknoloji sektöründe adından biraz daha söz ettirdiğini söylersek yanlış da bir ifadeye imza atmış olmayız. Son zamanların en büyük yatırımıyla atıldığı akıllı telefon sektöründe büyük bir gelecek olduğunu düşünen Samsung’un bu hamlesi son derece manidar bulunuyor.

Birçok sektörde yarışmaya devam eden ve AR-GE sektörüne milyon dolarlar harcayan firmanın yatırımlarının karşılığını aldığını söylemek de mümkün. Son zamanlarda Samsung’unAndroid işletim sistemine elveda diyip, Tizen adında bir işletim sistemini kullanıcılarına sunacağı doğrultusunda haberler gündemin en çok konuşulanları arasında kendine yer edinmiş durumda. Hali hazırda böyle büyük birçok kulvarda devam eden firmaların birçoğunun yaptığı üzere bazı sektörlerde geri adım atma politikasını Samsung’da benimsemiş durumda.

samsung

Geçtiğimiz aylarda Sony’de dizüstü bilgisayar departmanını devrettiğini açıklamış, bu yatırımların geleceğin teknolojisi olan akıllı telefon sektörüne yönelik yapıldığı tanısı devrin gerekçesini izah etmişti. Samsung’un da laptop sektöründe Avrupa pazarından çekilmesi herhangi bir batma veya zarar portföyünden dolayı değil. Bunu kesinlikle karıştırmayalım. Sadece akıllı yatırımlar için atılan ilk adım olarak yorumlamak gerek.

Bir önceki yazımız olan Apple 12 Milyon Satış Adetine Ulaştı başlıklı makalemizde 12 milyon satış, 6 ve apple hakkında bilgiler verilmektedir.

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misin?

© Tüm Hakları Saklıdır - Tatlı Tarifleri
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.