18

Ekim
2015

İnternet Explorer Artık IOS’ta

Yazar: tatli
Kategori: Genel
ios

İnternet sektörünün son zamanlarda gelişim gösterişi, tarayıcıların önemini giderek artırıyor. Windows’un ham olarak sunduğu ve aslında ülkemizde fazla kullanılmayan Internet Explorer’ı değişik mobil platformlara sunarak yaygın bir kullanım alanı çıkartmaya çalıştığını söylersek hiç de yanlış olmaz. Windows kanadından yapılan herhangi bir açıklama olmasa da uygulamaların popüler mobil işletim sistemleri olan iOS ve Android marketlerinde kullanıma açık hale sunulması dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Bu durum aslında yeni gelişen bir başlık değil. Zira Mac ve Windows arasında yapılan anlaşma doğrultusunda, Safari’den önce Mac cihazların varsayılan tarayıcısı konumunda Internet Explorer bulunuyordu. İşletim sistemi ile pek de stabil bir tavır sergilemeyen Internet Explorer’dan vazgeçen Apple ekibi, Safari ile yola devam etme kararı almış ve sözleşmeyi yenilememişti.

Aradan geçen yıllar, Internet Explorer’ın yaygınlaşma yerine gerileme statüsünde bulunduğunu gösterdi. Bunu gören Windows Arge çalışanları radikal bir karar ile bütün mobil cihazlara entegre edilen bir tarayıcıyı hayata geçirdi. Microsoft Azure RemoteApp uygulaması ile erişebileceğiniz Internet Explorer tarayıcısı şu anda oldukça stabil bir tavır sergiliyor ve başarılı sonuçlar gösteriyor. Bunun için Windows hesabınız ile giriş yapmanız gerektiğini de hatırlatmakta fayda görüyoruz.İ

Bir önceki yazımız olan Facebook'tan Hesap Nasıl Silinir başlıklı makalemizde Facebook hesap silme ve Facebook'tan hesap silme hakkında bilgiler verilmektedir.

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misin?

© Tüm Hakları Saklıdır - Tatlı Tarifleri
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.