14

Nisan
2016

Bozcaada’da Sakin Bir Tatil

Yazar: tatli
Kategori: Genel
Bağ-Bahçeleri-Arasındaki-En-Güzel-Tatil

Bozcaada diğer tatil beldelerinden faklı olarak daha çok sessizliği ile dikkat çekmektedir. Dinlenme tesisi olarak da kullanılan Bozcaada otelleri yaz sezonlarında ve normal aylarda da çok büyük rağbet görmektedir.

Feribotun ulaştığı ilçenin merkezine, retro sokakları ve şirin bir balıkçı kasabası havası veren ada sokakları da huzur vererek insana hakiki tatilin şifresini vermektedir.

Adada birçok gezilecek yer olmasına rağmen sadece deniz kıyısına gidip, şezlongunuza uzanıp kahvenizi yudumlamak bile oldukça büyük keyif vermektedir.

Adada ünlü plajlar ve koylar bulunmaktadır bunları da ziyaret ederek huzurlu bir tatil geçirebilirsiniz. Bozcaada pansiyonları da uygun fiyatlara kiralanabilerek, sizlere bütçenizde yardımda bulunmaktadır.

Bağ-Bahçeleri-Arasındaki-En-Güzel-TatilBozcaada’da Gezilecek Yerler

Bozcaada Kalesi; ünlü kalelerdendir. Bozcaada’ya giden tatilciler görmeden ve resim çekinmeden buradan dönmezler.

Şarap fabrikaları ise, yıllardır tadılan şarabın, şarapçılık geleneğinin sürdürüldüğü yeri görmek insana ayrı bir kültür katmaktadır.

Ayazma Manastırı ise Rum Ortodoks’a ait bir manastırdır. Gezilmeye değer sokakları bulunmaktadır.

Göztepe ile manzarayı izleyebilir, uzun süre huzurla kalabilirsiniz. Bozcaada’ya ait bir diğer eser de Rüzgâr Gülleridir. Hayatınız boyunca en derinden izleyebileceğiniz günbatımları da bu adanın batı ucunda yer almaktadır.

Bozcaada Ulaşımı

Bozcaada’ya ulaşım Çanakkale iline bağlı olduğu için feribot seferleri ile gerçekleşmektedir.

Feribota Geyikliden binerek Bozcaada feribot iskelesinde inebilirsiniz. Ulaşım oldukça kolay olmakla beraber uygun fiyatlara kısa sürede adaya ulaşmak mümkündür.

 

Kaynak: Bozcaada Rehberi – Bozcaadam.net

Bir önceki yazımız olan Uzman Karel Teknik Servisi başlıklı makalemizde karel, karel santral ve servis hakkında bilgiler verilmektedir.

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misin?

© Tüm Hakları Saklıdır - Tatlı Tarifleri
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.